GECKO INTL
  • Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Izcilas kafijas nosacījumi

Kādi faktori tiek apvienoti, lai radītu izcilu kafiju?

Arabikas Kafijas pupiņas
Arabika ir viens no kafijas pupiņu veidiem, un tās ir premium klases pupiņas, kurām piemīt labākā garša. Tās ir temperamentīgas un ir nepieciešams ilgāks laiks audzēšanai, bet tādējādi rodas izcilas pupiņas. Kostarika ir vienīgā valsts pasaulē, kurā aizliegts ar likumu audzēt zemākas klases pupiņas.

Augsne & Teritorija
Vairāk kā tūkstoš gadu garumā vulkāniskie izvirdumi ir bagātinājuši augsni ar augstvērtīgiem minerāliem, tāpēc zeme kļuva ārkārtīgi auglīga. Augsne ir arī nedaudz skābena, jo tā ir bagātināta ar vulkāniskajiem pelniem. Tas veicina vienmērīgu kafijas koku sakņu izplatību, kuras tādā veidā uztur mitrumu un veicina sakņu bagātināšanu ar skābekli. Kafija nav vienīgais augs, kurš zeļ vulkāniskajā augsnē. Vērtīgajā augsnē atrod mājas arī daudzi citi augi un koki. Kokos iemitinās tropiskie putni un dzīvnieki, tādējādi kokiem ir svarīga nozīme labākās kafijas radīšanā. Kafijas, kuras augušas ēnā, nogatavojas nedaudz vēlāk, un tādējādi tās kļūst garšīgākas un kafijas pupiņām piemīt sarežģītāka garša.

Augstums & Klimats
Kostarikas kalnainais, vulkāniskais apvidus kafijas audzēšanai piedāvā vēl citu svarīgu īpašību – augstu vietu. Centrālās ielejas augstumā (apm. 1,200 metru) kafijas pupiņas nogatavojas daudz lēnāk, tāpēc pupiņa kļūst cietāka un mazāk poraina. Cieto pupiņu kafija ir skābena – īpašība, kuras dēļ atklājas kafijas lieliskākās pazīmes.

Kafijas Britt izcilajiem maisījumiem tiek audzētas arī Peru labākajos kafijas reģionos. Viens no šiem reģioniem ieguvis Čančamajo upes nosaukumu, kura iztek no Andu kalnu grēdas un tek ziemeļu virzienā un kļūst par Perenes upi. Šejienes augstums un klimats nodrošina ideālus apstākļus samtainas, nedaudz ar puķu garšu apveltītas kafijas audzēšanai, kurai piemīt tīrs, svaigs aromāts.

Savukārt Meksikas kafijas krūmus kultivē 1200 metru augstumā, kur tie ir pasargāti koku ēnā. Lietus sezonas laikā kafijas augs saņem mitrumu no Klusā okeāna krasta, turpretim ziedēšanas laikā no marta līdz maijam palīdz mitrums no Meksikas līča. Šīs Dabas mātes  veltes ir ļoti būtiskas, lai radītu tīras garšas un labākās kvalitātes pupiņas.