GECKO INTL
  • Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Kafijas grauzdēšanas māksla

Mazās, zaļās kafijas pupiņas griežas lielā cilindrā... Karstums samaisa cietās daļiņas un dabīgos cukurus, iekšienē paslēptie tauki un ciete tiek sajaukti, karamelizēti un izvadīti. Ieelpo... aromāts, kamēr pupiņas grauzdējas, apreibina ikvienu, kurš to sajūt.

Dažreiz tiek kļūdaini uzskatīts, ka tumšie grauzdējumi ir labākas kvalitātes kafija vai ka kafijas lietpratējiem labprātāk patīk tumšāku grauzdējumu maisījumi.

Tā nav tiesa! Patiesībā, grauzdējumus lieto, lai akcentētu kafijas pupiņu īpašības vai lai sagatavotu pupiņu kādam noteiktam dzēriena veidam, piemēram espresso. Īstā kafijas pupiņas kvalitāte dzimst pašā pupiņā un lielā mērā tā ir atkarīga no pupiņu sugas, klimata, augstuma un apvidus, kurā tā augusi.

Kafijas grauzdēšanas speciālisti ir elitāra kluba biedri. Tikai daži ar savām sajūtām spēj precīzi noteikt pareizo grauzdēšanas pakāpi. Ja šīs spējas ir vājas, tad grauzdēšana var sabojāt augstas kvalitātes pupiņu. Ja process tiek veikts profesionāli, grauzdēšana var atklāt augstākās kvalitātes pupiņas labākās īpašības.